Analityk e-commerce

Oferty pracy w dziale E-Commerce

Do naszego zespołu w dziale analiz poszukujemy analityka e-commerce z doświadczeniem w branży e-commerce oraz zdolnościami analitycznymi. Będziesz odgrywać kluczową rolę w analizie danych, identyfikacji trendów i formułowaniu rekomendacji, które przyczynią się do wzrostu sprzedaży i poprawy efektywności naszego sklepu internetowego.

Zadania:

  • Monitorowanie i analiza kluczowych wskaźników efektywności (KPI) sklepu internetowego
  • Tworzenie kompleksowych raportów i dashboardów prezentujących wyniki sprzedażowe i marketingowe
  • Analiza zachowań użytkowników i optymalizacja ścieżki zakupowej
  • Wspieranie działu marketingu w analizie skuteczności kampanii reklamowych i działań promocyjnych
  • Identyfikacja możliwości wzrostu i rekomendowanie działań optymalizacyjnych
  • Przeprowadzanie analiz konkurencji i trendów rynkowych
  • Współpraca z innymi działami w celu implementacji wniosków z analiz

Poszukujemy osoby, która

  • ma doświadczenie w analizie danych w branży e-commerce
  • doskonale zna metryki e-commerce (np. współczynnik konwersji, średnia wartość zamówienia, wskaźnik porzuceń koszyka)
  • biegle obsługuje Google Analytics
  • potrafi przekładać dane na praktyczne rekomendacje biznesowe

Mile widziane:

  • znajomość Excela i umiejętność przetwarzania danych
  • znajomość narzędzi Business Intelligence (np. Power BI, Tableau)
  • umiejętność pisania zapytań SQL (selecty, joiny)
  • podstawowa znajomość programowania (preferowany język Python)
  • doświadczenie w pracy z porównywarkami (ceneo, skąpiec)
  • doświadczenie z narzędziami do analizy sesji na stronie (np. Microsoft Clarity, Hotjar, Luckyorange)
  • doświadczenie z wykorzystaniem modeli językowych (np. ChatGPT, Claude, Gemini, Copilot)

Oferujemy

  • umowę o pracę na czas nieokreślony,
  • ubezpieczenie na życie i pakiet prywatnej opieki medycznej,
  • luźną atmosferę pracy we wspierającym się zespole,
  • szkolenia i wyjazdy na konferencje branżowe
  • wynagrodzenie 4500-8000 zł brutto w zależności od posiadanego doświadczenia

Brzmi jak oferta dla Ciebie?